Vítejte!

Vítáme vás na stránkách malé městské farmy Zahrady pod Lovošem. Naleznete zde informace o našich produktech, o tom  jak je získáváme, stejně jako naše zkušenosti s chovem včel, koz a ovcí, a pěstováním ovoce.

O nás

Jsme menší městská farma zabývající se přírodně šetrným chovem včel, ovcí a koz, a pěstováním ovoce. „Městská“ farma proto, že sídlíme v okrajové čtvrti města Lovosice, pod turisticky oblíbeným vrchem Lovoš. To, že nevlastníme velký venkovský statek s rozlehlými budovami, manipulačními plochami a strojovým parkem určuje to, co děláme a v jakých proporcích to děláme.

Včelaření   Vedle medu se snažíme získávat  i další včelí produkty, vaříme medovinu a věnujeme se chovatelské práci (matky, oddělky). Včelstva máme umístěna na několika stanovištích v CHKO České Středohoří , všechna přitom leží na okrajích rozsáhlých lesních porostů. Certifikovaný bio chov nemáme,  včely přesto chováme v souladu s přírodou, a výsledkem jsou ekologicky čisté produkty.

Kozy   chováme extenzivně, s celoročním přístupem na pastvinu. Naše pastviny = svažité a polozarostlé pozemky poseté balvany, které nelze strojově obdělávat a bez pastvy by znovu zarostly náletem.

Ovocné výsadby  Na našich pozemcích se dobře daří třešním a meruňkám,  nově zkoušíme i kdouloně.  Pěstujeme v širších sponech a na vyšších kmenných tvarech, které jsou z dlouhodobého hlediska odolnější proti suchu i nemocem, a v krajině lépe vypadají.

Krajina  Svým hospodařením hodláme přispět k obnově a udržení krajinného rázu Českého Středohoří. To bylo tradičně mozaikou luk, políček a ovocných sadů; hospodařilo se i na svazích zdejších sopečných sopouchů. Naše pastviny jsou svými rozměry spíše „louky“, a naše sady spíše „zahrady“. Snad je v tomto ohledu pojmenování „Zahrady pod Lovošem“ výstižné.

Poradenství, dotace a projekty – rádi nabídneme služby  v oblasti dotačního poradenství, při realizaci projektů či navazování kontaktů se zahraničními partnery. Rádi se účastníme smysluplných projektů!

Naše nabídka

MED  

Květový   – 180kč/kg

Květový pastový – 190kč/kg

Lesní med   – 210Kč/kg

Odběr Lovosice, Děčín a Praha.

Další včelí produkty:

Medovina – 130kč/0,5l

Med s propolisem – 100kč/450g.

Med se skořicí – 100kč/550g

Med s pylem – 200Kč/500g

Naše včelí produkty jsou zpracovávány v provozovně oficiálně registrované u Krajské veterinární správy.

Pro včelaře 

VYZIMOVANÁ VČELSTVA

Vyzimované oddělky na 10 plástech r.m. 39/24. Zdravé vitální včely, výběrová a řádně označená matka, odběr v dubnu. Cena 3400 Kč.

ODDĚLKY

Nabízíme šestiplástové oddělky s rozkladenými výběrovými matkami hned na několika r.m.:

39/24  – 2000 kč

langstroth 2/3 a 3/4 – 1900 kč

langstroth 1/1  –  2100 kč

37/30  –  2200 kč

Oddělky jsou bohatě obsednuté včelami s dostatkem zavíčkovaného plodu pro dynamický rozvoj oddělku. Veterinární atest na MVP a faktura samozřejmostí, pro odběratele mimo Ústecký kraj i vyřízení povolení k převozu. Odběr po 20.6.

základní včelařské vybavení (dýmáky, rozpěráky, klobouky, konve, cedníky) – doprodej

viz  https://zvirata.bazos.cz/inzerat/99686891/zakladni-vcelarske-vybaveni.php

DOTAČNÍ PORADENSTVÍ, realizace projektů a přeshraniční spolupráce

Díky bohatým zkušenostem v oblasti vyřizování dotací, řízení projektů a jazykové výbavě nabízím pomoc s dotacemi i komunikací se zahraničními partnery. Podrobné informace a orientační ceník zde.

Kontakty

Zdeněk Bělonožník       

Fibichova 7, 41002, Lovosice

(okr. Litoměřice)

IČ 05835747

t. (00420) 722 006 373

info@cesky-med.eu

60km od Prahy, 2km od D8