O nás

Jsme menší městská farma zabývající se přírodně šetrným chovem včel, ovcí a koz, a pěstováním ovoce. „Městská“ farma proto, že sídlíme v okrajové čtvrti města Lovosice, pod turisticky oblíbeným vrchem Lovoš. To, že nevlastníme velký venkovský statek s rozlehlými budovami, manipulačními plochami a strojovým parkem určuje to, co děláme a v jakých proporcích to děláme.

Včelaření   Vedle medu se snažíme získávat  i další včelí produkty, vaříme medovinu a věnujeme se chovatelské práci (matky, oddělky). Včelstva máme umístěna na několika stanovištích v CHKO České Středohoří , všechna přitom leží na okrajích rozsáhlých lesních porostů. Certifikovaný bio chov nemáme,  včely přesto chováme v souladu s přírodou, a výsledkem jsou ekologicky čisté produkty.

Kozy   chováme extenzivně, s celoročním přístupem na pastvinu. Naše pastviny = svažité a polozarostlé pozemky poseté balvany, které nelze strojově obdělávat a bez pastvy by znovu zarostly náletem.

Ovocné výsadby  Na našich pozemcích se dobře daří třešním a meruňkám,  nově zkoušíme i kdouloně.  Pěstujeme v širších sponech a na vyšších kmenných tvarech, které jsou z dlouhodobého hlediska odolnější proti suchu i nemocem, a v krajině lépe vypadají.

Krajina  Svým hospodařením hodláme přispět k obnově a udržení krajinného rázu Českého Středohoří. To bylo tradičně mozaikou luk, políček a ovocných sadů; hospodařilo se i na svazích zdejších sopečných sopouchů. Naše pastviny jsou svými rozměry spíše „louky“, a naše sady spíše „zahrady“. Snad je v tomto ohledu pojmenování „Zahrady pod Lovošem“ výstižné.

Poradenství, dotace a projekty – rádi nabídneme služby  v oblasti dotačního poradenství, při realizaci projektů či navazování kontaktů se zahraničními partnery. Rádi se účastníme smysluplných projektů!